ورود |عضويت سه شنبه 28 فروردین ماه 1403

ردیف

نام شرکت

نام ونام خانوادگی مدیرعامل

تحصیلات

رشته تحصیلی

تلفن تماس

محل استقرار

1

چتر سبز زنده رود

امیر حسین رضایی

کارشناسی

باغبانی

9131009814

رهنان

  عملکرد شرکت چتر سبز زنده رود

 

گزارش فعالیتها و عملکرد شرکت چتر سبز زنده رود در 6 ماهه اول سال 89

فعالیتهای ترویجی

شرکت در قالب طرح ترویجی خود، طرف قرارداد با مدیریت محترم جهادکشاورزی شهرستان اصفهان اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی در قالب سرفصلهای زیرنمود:

1- آموزش گندم

2- مبارزه بیولوژیک

3- مبارزه با سرمازدگی درختان میوه

4- مبارزه با آفات و علفهای هرز غلات

5- آموزش زنان روستائی

همچنین با توجه به خشکسالیهای مکرر در سالهای اخیر در قالب طرح خشکسالی شرکت 2 کلاس آموزشی با همکاری مدیریت جهادکشاورزی شهرستان با سرفصلهای تسطیح لیزری و خاکورزی حفاظتی برگزار نمود، همچنین در این راستا بازدیدی از مزارع تحت انجام تسطیح لیزری به عمل آمد.

بازدید از یافته های میوه های دانه ریزاز دیگر بازدیدهای برگزار شده برای باغداران منطقه بود که توسط شرکت انجام شد.

توزیع بروشورهای آموزشی و CD های آموزشی در مورد استفاده از محصولات و مواد بیولوژیک از دیگر فعالیتهای ترویجی بوده که در هنگام توزیع کود شیمیائی به کشاورزان توسط شرکت انجام گرفته است.

برگزاری یک دوره کلاسهای آموزشی و ترویجی توسط یکی از کارشناسان گیاهپزشکی شرکت در جهت معرفی محصول سالم، جلوگیری از مصرف بی رویه سموم و کودهای شیمیائی و جایگزینی آنها با مواد بیولوژیک.

طبق نظرسنجیهای بعمل آمده توسط شرکت از کشاورزان خود در منطقه و با توجه به کشت وسیع توتون روشهای کاشت، داشت و برداشت بوده که طی نیاز سنجی شرکت به مدیریت محترم ترویج جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان از طریق مکاتبه اعلام گردیده است.

فعالیتهای بخش دامپروری

بازدید از دامداریهای منطقه که کاملا سنتی می باشند همراه با توصیه های فنی جهت بهبود وضعیت بهداشتی دامداری، بهداشت شیردوشها و جایگاه دام. پلاک گذاری دامداریهای منطقه و صدور مجوز بهسازی اماکن دامی روستائی کوچک برای تعدادی از دامداریهای حائز شرایط صدور مجوز. در اینجا شایان ذکر است با توجه به قرارگرفتن تعدادی از دامداریها در منطقه مسکونی مشکلات عدیده ای از یک طرف برای ساکنین و از طرف دیگر محدودیتهای زیادی را برای دامداران به وجود آورده است و دامدار با وجودی که دارای زمین کشاورزی در خارج از منطقه مسکونی و تمایل خارج کردن دامها به مکان دیگر را دارد لکن به لحاظ بحث امور اراضی قادر به انجام این کار نبوده و مجوز احداث و ایجاد دامداری جدید جهت دامهای انتقال یافته از طرف واحد مذکور بناچار دامهای خود را انتقال نمیدهد که خواهشمند است دراین خصوص تصمیمات مدبرانه ای اتخاذ شود.

فعالیتهای بخش باغبانی

از مهمترین فعالیتهای انجام گرفته در این بخش آمارگیری گلخانه های احداث شده در منطقه رهنان بوده که با توجه به انجام این مهم توسط شرکت آمار برداری کل گلخانه های شهرستان اصفهان به شرکت محول گردید که در قالب برداشت مختصات UTM از گلخانه با درج مشخصات کامل گلخانه در قالب فرمهای excel انجام شده است.

صدور گواهی تولید گلخانه برای حدود هفت گلخانه که همگی آنها به صورت چوبی سنتی اجرا و احداث شده اند. ثبت نام اینترنتی سوخت گازوئیل گلخانه های منطقه که در این مورد شرکت توانسته خدمت شایسته و مناسبی را به کاربران خود انجام دهد. با توجه به پتانسیل منطقه در بخش گلخانه، ترویج و تشویق گلخانه داران در جهت بهبود سازه های خود و تولید صنعتی گلخانه بود که ماحصل آن جهت دهی پنج نفر از تولید کنندگان محصولات گلخانه ای به احداث گلخانه های صنعتی و اخذ پروانه تأسیس گلخانه بوده است. در زمینه باغات با توجه به سطح وسیع آن در منطقه مستلزم آن است که امسال مرکز محترم ترویج و کشاورزی رهنان رایزنی کافی و لازم را با مدیریت محترم باغبانی شهرستان اصفهان به جهت جذب بودجه اجرائی و طرحهای باغبانی در منطقه مبذول نمایند.

همکاری با تعاونیهای تولید

از جمله میتوان به توزیع کود شیمیائی به تعاونی تولید مهر عاشقآباد اشاره نمود که شرکت هیچگونه وجهی را در قبال آن از شرکت دریافت نمیکند و در جهت تهیه نهادهای کشاورزی تا حد توانائی خود با تعاونی همکاری مینماید.

همکاری نزدیک در جهت تبلیغ و ثبت نام و عضو گیری شرکت تعاونی تولید در شرف تأسیس دستگرد خیار که در این راستا با هکاری شرکت ثبت نام و عضو گیری تعاونی در زمان توزیع کود شیمیائی توسط نیروهای شرکت انجام میگیرد.

امور زیربنایی

با توجه به اینکه شرکت یکی از اولین شرکتهای شهرستان اصفهان بود که در زمینه نقشه برداری و نقشه کشی فعال بوده توانسته ایم با توجه به نیاز منطقه و با وجود استعلامهای بخش امور اراضی بخشی از آنرا توسط کارشناسان این شرکت انجام دهیم که البته با توجه به نیاز و پتانسیل منطقه خواهشمند است ترتیبی اتخاذ شود که شرکت بتواند در این راستا با سهولت بیشتری به فعالیت بپردازد.

مکانیزاسیون

ثبت نام از رانندگان تراکتور و برگزاری کلاسهای سرویس و نگهداری تراکتور که برای اولین بار در منطقه رهنان و خمینی شهر توسط شرکت برگزار گردید. در پایان دوره آموزشی به شرکت کنندگان گواهی آموزشی اعطا خواهد شد و با هماهنگی شرکت با راهنمائی و رانندگی گواهی نامه تراکتور اعطا خواهد شد.

 

 

 

 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 6387

عالی : 90%
خوب : 0%
متوسط : 1%
ضعیف : 9%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 214
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 214

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 7021780
Visitors بازديد هاي امروز: 1031
Visitors بازديد هاي ديروز: 3200
Copyright (c) 1403/01/28 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا